Podrażnienie okolicy oczu a kosmetyki

Witam, 2 tygodnie temu do oczu dostał mi się aceto, strasznie piekły przemyłam od razu zimną wodą, oczy były zaczerwienione i boleały przez kilka dni. W okolicy oczu, na powiekach głównie skóra zrobiła sie czerwona i sucha, łuszczyła sie, po tygodniu zaczeła być widoczna poprawa a potem znów powróciło, znów oczy sa opuchniete i skora swedzi, co mam zrobić ? moze to tusz do rzes mi je podrażnia lub płyn do demakijażu ? Proszę o radę

Aleksander Ropielewski

Sugeruję kontakt z okulistą, a do tego czasu stosowanie tzw. sztucznych łez i kropli ze środkami przeciwzapalnymi.