Jak wyleczyć chorobę oczu wynikłą po chemioterapii?

Od dwóch lat cierpię na niewiadomą chorobę oczu ( uboczny skutek chemioterapii) Objawy: ciągłe łzawienie, pieczenie, zlepianie sie w nocy rano nie moge otworzyc oczu. Byłam juz u wielu lekarzy którzy stawiali rozne diagnozy /1_zesp suchego oka 2_zatkane kanaliki..3_zapalenie brzegów powiek 4_alergia/były proby przetykania zyźylam juz chyba cale apteke kropli masci i nic mi nie pomaga co moge jeszcze zrobic? Pomocy Gosia
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Niestety bardzo trudno jest walczyć z tego typu dolegliwościami i uzyskać zadowalającą poprawę. Wydaje się, że mamy tu do czynienia z wtórnym zespołem suchego oka, na który okresowo nakładają się nadkażenia bakteryjne, co powoduje zlepianie się powiek podczas snu. Niestety jedyne co mogę Pani zaproponować to systematyczne stosowanie leków kropli nawilżających powierzchnię spojówek i preparatów tzw. sztucznych łez.