Podwyższona ilość płytek krwi

Witam.Robilam morfologie wszystkie wyniki sa w normie oprocz plytek krwi mam485norma140-420 i MPV mam6.4nomra 7.5-12.0.Robilam takze badania: bialka calkowitego,bilirubiny,ALT,AST,amylazy,lipazy.wszystko jest w normie. jedynie TSHw lutym mialam 1.139 a dzis 4.162 miesci sie w normie (0.55-4.78) ale dlaczego przez tak krotki okres czasu tak to wzroslo?Nadmienie ze zaczelam brac tabletki anty ale wlasnie nie wiem czy to ma cos wspolnego?Mam sie czym martwic?Zrobic jeszcze jakies badania?Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Czy wcześniej też występowały podwyższone płytki krwi? Być może warto byłoby odstawić tabletki antykoncepcyjne. Lekarz po badaniu będzie mógł określić najbardziej optymalne dalsze postępowanie.