Poziom płytek krwi u niemowlaka

Niepokojące jest dla mnie wynik badania mojej polrocznej córki.Wynik PLT 880 jest dużo ponad normę. Badania krwi robimy ze względu na to ze w 35 tyg ciąży wykryto u mnie toksoplazmoze. Jednak wyniki z toxo córki wyszly pozytywnie.niepokojące jest ilość plytek krwi. Dodam ze corka badania miała robione po braniu antybiotyku. Dziekuje

Lek. Marta Gryszkiewicz

W takim razie badania należy powtórzyć. Należy pamiętać, że normy dla dzieci są inne niż dla dorosłych. Wynik faktycznie przekracza normę, jednak nie bardzo drastycznie.