Podwyższona masa hemoglobiny i objętość czerwonych krwinek u 30-latka

Witam od dłuższego czasu mam podwyższoną masę hemoglobiny i objętość czerwonych krwinek, ogólne dobrze się odżywiam mam zbilansowaną dietę uprawiam sport wysiłkowy czy to może być powodem? podczas czwiczeń na lewym ramienu pojawiają się lekko fioletowe plamy które po chwili znikają a czasami przy chwilowym bezdechu takze podczas cwiczen z dużym ciężarem pojawia się częstoskurcz

WItam,

Przy czesto powtarzanym intensywnym wysilku anaerobowym - generujacym niedotlenienie organizmu (miesni), organizm "broni sie" poprzez zwiekszenie ilosc hemoglobiny i samych erytrocytow - tak aby zapewnic zwiekszony dowoz tlenu do niedotleniuonych tkanek. Odruchowa tachykardia podczas wysilku fiycznego jest fizjologicznym zjawiskiem

Pozdrawiam

Krzysztof Gryga