Podwyższona norma prolaktyny

Witam. Odebrałam dziś badania ogólne krwi, moczu oraz hormonów tarczycy, gdyż leczę się na niedoczynność tarczycy. Wszystko było w normie, oprócz: leukocyty 3,8; ATG: 413,6 i nie wiem czy prolaktyna PRL nie jest za wysoka, gdyż na nią się wcześniej leczyłam. Teraz wyszło: 654,60 mlU/l. W czerwcu usunęłam ząb i od tego czasu miałam ciągłe infekcje. Antybiotykoterapia okazała się być nieskuteczna i w październiku przepisał ISMIGEN - pomogło. Od tego czasu zaczęłam się źle czuć. Co robić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom prolaktyny rzeczywiście jest nieco za wysoki - konieczna jest zatem dalsza diagnostyka. Poziom leukocytów jest prawidłowy. Podwyższony poziom przeciwciał aTG jest wynikiem choroby tarczycy. Jeśli jednak czuje się Pani źle proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci dalsze postępowanie.