Podwyższona temperatura, powiększone węzły i utrata wagi

Witam mam stale podwyższona temperatura ponad 37C ,ugoolnione pow.węzłow największy ponad2 cm utrata wagi 4 kg/3 miesiace. wykluczone wszystkie wirusowe choroby ,morfologia ob,i inne ok.usg hypoechogeniczne wydłużone węzły.usg brzucha ok.rtg tez ok.Usunięte migdały w których wynik potwierdził przewlekłe zapalenie można na podstawie tego wyniku histopatolo twierdzic że to nie chłoniak? czy konieczna jednak biopsja węzła?może wczesniej tomografie prywatnie zrobić moze to badanie wczyms pomoże?

Dzień dobry,

Warto w Pana przypadku po wcześniejszej konsultacji lekarskiej zrobić biopsję największego 2 cm węzła chłonnego - choć raczej zaleca się pobranie całego węzła do badania, to badanie może sporo wnieść w Pana diagnostyce. Badanie migdałów nie do końca może wykluczyć chłoniaka. Konieczne jest zwykle badanie histologiczne i immunohistochemiczne węzłą lub innej zajętej tkanki. Niech Pan wybierze się jeszcze do specjalisty chorób zakaźnych. Ma Pan jakieś zwierzęta w domu? Wyjeżdżał Pan do jakichś tropikalnych krajów? Konieczne dokładne badanie, najlepiej przez doświadczonego lekarza, który w razie potrzeby zleci Panu CT. Podane przez Pana objawy nie muszą wcale oznaczać chłoniaka. Proszę udać się do lekarza i wykonać dalsze zalecone badania.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz