Podwyższone ciśnienie a leczenie

Witam. Ostatnimi czasy martwię się mamę. Leczy się ona na nadciśnienie, ale co jakiś czas jest ono nadal podwyższone. Czy ciśnienie na przykład 159/87 może być niebezpieczne dla życia? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Witam serdecznie. Dla życia może nie, jednak dla zdrowia z cała pewnością. Warto aby Mama udała się do lekarza by zmodyfikował on leczenie wysokiego nadciśnienia.