Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podwyższone ciśnienie i skoki tętna po urodzeniu dziecka

Podczas ciaży miałam podwyższone cisnienie i tachykardię brałam staveran 40 podczas ciąży jak coś zjadłam stawało mi w gardle i skakało mi wtedy tętno EKG, Echo serca, usg doplerowskie brzucha i aort brzusznych i wszystko dobrze. Kiedy urodziłam cisnienie zaczęło mi skakać180/100 po ciąży tętno50 ekg holter nocy spadki tętna do nawet 30 a w dzien-150 chole 334 problem nagły ucisk w mostku brak tchu i wzrost tętnado 130jak wstanę i zmienie pozycje to przechodzi,i podwyższone cisnienie ok 140/95
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Nadciśnienie - najczęstsze powikłania

Częstość zachorowania na nadciśnienie tętnicze wzrasta wraz z wiekiem. Przyczyną nadciśnienia u osób młodszych są zazwyczaj inne choroby, podczas gdy u starszych osób, nie jest tak łatwo uchwycić przyczynę. Prof. Dr hab. Zbigniew Gaciong informuje, jakie są najczęstsze przyczyny wystąpienia tej dolegliwości.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane nieprawidłowości, tj. podwyższone, skaczące ciśnienie oraz tachykardia zdecydowanie wymagają konsultacji specjalisty kardiologa. Być może wskazane będzie powtórzenie badań diagnostycznych oraz rozpoczęcie farmakoterapii. Proszę nie bagatelizować problemu i nie zwlekać z wizytą u lekarza.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy