Podwyższone ciśnienie i skoki tętna po urodzeniu dziecka

Podczas ciaży miałam podwyższone cisnienie i tachykardię brałam staveran 40 podczas ciąży jak coś zjadłam stawało mi w gardle i skakało mi wtedy tętno EKG, Echo serca, usg doplerowskie brzucha i aort brzusznych i wszystko dobrze. Kiedy urodziłam cisnienie zaczęło mi skakać180/100 po ciąży tętno50 ekg holter nocy spadki tętna do nawet 30 a w dzien-150 chole 334 problem nagły ucisk w mostku brak tchu i wzrost tętnado 130jak wstanę i zmienie pozycje to przechodzi,i podwyższone cisnienie ok 140/95

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane nieprawidłowości, tj. podwyższone, skaczące ciśnienie oraz tachykardia zdecydowanie wymagają konsultacji specjalisty kardiologa. Być może wskazane będzie powtórzenie badań diagnostycznych oraz rozpoczęcie farmakoterapii. Proszę nie bagatelizować problemu i nie zwlekać z wizytą u lekarza.