Utrzymujące się podwyższone ciśnienie

witam martwię sie o moje zdrowie chodzi o cisnienie zawsze u mnie bywało ksiazkowe 120/80 ostatnim czasem utrzymuje sie 140/90 czy rano czy wieczorem ciagle takie lub bywa 150/115 jak sie zaczynam tym przejmowac

Lek. Marta Gryszkiewicz

Należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu w celu rozpoczęcia farmakoterapii nadciśnienia tętniczego. Nieleczone może prowadzić do powikłań, dlatego nie należy zwlekać z wizytą u lekarza.