Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podwyższone limfocyty - to białaczka?

Witam, Proszę o interpretację wyników badań mojej mamy, lat 58: limfocyty norma 25-40 wynik 73 neutrofile segmentowane norma 45-68 wynik 27.  Lekarz stwierdził podejrzenie białaczki. Proszę o opinię, mama bardzo się tym stresuje. Gdzie najlepiej, żeby się udała w Warszawie? Jakie badania wykonać? Do jakiego specjalisty? Bardzo się martwię i denerwuję. Chciałabym usłyszeć, że tamci lekarze się mylą, ale obawiam się najgorszego... Jakie badanie wykonuje się przy białaczce? Jak wygląda leczenie? Czy to uleczalna choroba? Czy spodziewać się najgorszego? Bardzo się boję. Moja mama również. To jak usłyszeć wyrok. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
ponad rok temu

Przyczyny wysokiej umieralności na raka prostaty w Polsce

Witam serdecznie,

Aby postawić rozpoznanie białaczki konieczne jest wnikliwe badanie pacjenta oraz wykonanie badań dodatkowych - przede wszystkim badania krwi. Wynik limfocytów jest faktycznie podwyższony, co wymaga diagnostyki - najlepiej w Poradni Hematologicznej.

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy