O czym świadczą podwyższone limfocyty i monocyty?

Witam, tydzień temu robiłam badanie krwi i wyszedł podwyższony poziom liczby bezwzględnej limfocytów 3,85 i monocytów 0,83, monocyty w % 8,6 %. Pozostałe wyniki morfologi i rozmazu prawidłowe. Boję się, że mogę być chora na białaczkę. Czy mam powody do niepokoju? Czy rzeczywiście może mi grozić białaczka skoro limfocyty są podwyższone? Czy powinnam wykonać jeszcze inne badania ? A może podwyższony poziom limfocytów nie oznacza białaczki, tylko coś innego. O czym innym może świadczyć? Tyle się ostatnio mówi o chorobach nowotworowych, o białaczce, o nieuleczalnych schorzeniach, że już sama nie wiem czy na coś nie zachorowała. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Aby potwierdzić lub wykluczyć jakąkolwiek chorobę, o czym już wielokrotnie pisałam na serwisie, konieczna jest wizyta u lekarza - badanie lekarskie oraz możliwość zebrania dokładnego wywiadu czyli rozmowy z pacjentem o jego stanie zdrowia.

Jeżeli wyniki morfologii krwi ogólnie są w porządku, prawdopodobieństwo rozpoznania białaczki jest znikome. Podwyższony odsetek lub liczba limfocytów może wynikać z przyczyn tak banalnych jak przebyta infekcja, zmęczenie lub stres. Na wyniki trzeba patrzeć w kontekście pacjenta, jeżeli nie ma Pani dolegliwości nie należy doszukiwać się u siebie choroby. Zachęcam dla pewności do wizyty u internisty.

Pozdrawiam serdecznie