Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania krwi - hematokryt

Oznaczanie hematokrytów to badanie objętości osocza do objętości komórkowych głownie krwinek czerwonych (erytrocytów). Jednym z objawów wzrostu HCT jest nadkrwistość . Więcej o HCT opowie lekarz Łukasz Kowalski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wszystko zależy od tego, jak bardzo podniesiony jest poziom limfocytów i monocytów, a także jak kształtuje się ten poziom na tle pozostałych parametrów krwi. Nieznacznie podniesione wyniki nie muszą świadczyć o niczym niepokojącym, mogą np. wskazywać przebytą infekcję o charakterze wirusowym, ale też bakteryjnym czy nawet pasożytniczym.

Proszę zapoznać się z naszymi artykułami, by może rozwieją Pańskie wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/monocyty oraz https://portal.abczdrowie.pl/limfocyty-normy.

W interpretacji podstawowych parametrów morfologii krwi istotne jest również to, z jakimi dolegliwościami pacjent się zmaga – właściwie zebrany wywiad pozwala ocenić, czy konieczne jest poszerzenie diagnostyki.

Odsyłam do odpowiedzi eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-swiadcza-podwyzszone-limfocyty-i-monocyty.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy