Co znaczą te monocyty u syna?

Dzień dobry . Odebrałam dzisiaj wyniki synka i ma Monocyty 14,7 % A jest 1-6 co to jest??. Proszę o szybką odpowiedż.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Odbijanie powietrza po karmieniu piersi

Kiedy dziecko po karmieniu piersią będzie już najedzone, powinniśmy doprowadzić do tego, by mu się odbiło. Jak to zrobić? Obejrzyj nasz film i dowiedz się tego.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

monocyty wchodzą w skład białych krwinek i odpowiadają za układ immunologiczny, to jest odpornościowy. Dzięki rozmazowi krwi obwodowej można określić procentowy udział monocytów we krwi i u dorosłych za górną granicę przyjmuje się ok. 8%, zaś u dzieci niekiedy może to być więcej. Zachęcam do zapoznania się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/monocyty.

W przypadku monocytozy, czyli podniesionego poziomu monocytów we krwi, należy skorelować wyniki badań z historią choroby lub dodatkowymi dolegliwościami, na które uskarża się pacjent. Dlatego też proszę pokazać wyniki badań pediatrze. Przyczyn monocytozy może być wiele – w przypadku nieznacznie podniesionego poziomu monocytów winę za ten stan może ponosić niedawno przebyta (lub trwająca) infekcja bakteryjna czy wirusowa, ale też choroby wątroby, a nawet nowotwory.

Proszę zapoznać się z sugestią naszego eksperta w odpowiedzi na pytanie o monocytozę: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/monocytoza-w-wyniku-morfologii-krwi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty