Prośba o interpretację wyników - rozmaz

Witam, bardzo proszę o interpretację wyników mojej 3-letniej córki. Badania były robione w związku z podejrzeniem powiększenia węzłów chłonnych. Rozmaz mikroskopowy: neutrofile pałeczkowate, wynik 3, zakres referencyjny (dorośl) 1-5; neutrofile segmentowane, wynik 24, zakres referencyjny (dorośli) 40-70; eozynofile - brak; bazofile - brak; lmfocyty, wynik 64, zakres referencyjny (dorośli) 20-45; monocyty, wynik 9, zakres referencyjny (dorośli) 3-8. Będę wdzięczny w miarę możliwości za pilny komentarz zwrotny. Podstawowe badania hematologiczne są w normie.P ozdrawiam, harry211
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podane wyniki rozmazu krwi są w pełni prawidłowe dla wieku dziecka. Do ok. 4 roku życia u dzieci proporcja między limfocytami i neutrofilami jest odwrotna, czyli więcej jest tych drugich. Niestety, ale laboratoria nie podają norm dla wieku i płci pacjenta. Proszę zgłosić się z wynikiem do lekarza kierującego i poddać się odpowiedniej dalszej diagnostyce. Prawidłowe wyniki krwi bardzo oddalają możliwość problemu hematologicznego.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.