Podwyższone OB i próby wątrobowe a wirusowe zapalenie wątroby typu B

Witam.Mój wujek ma 50 lat i wykonał badania o zdolność do pracy i wyniki wyszły złe tzn podwyższone OB i próby wątrobowe więc lekarz zlecił dodatkowe badania i okazało się że ma jednocześnie wirusowe zapalenie wątroby typu B i C(!),dodam że bilirubina jest w normie.Co to może być i jakie są rokowania(o możliwych powikłaniach po tych wirusach wiem)chciałem zaznaczyć jeszcze że wujek jest wielkim fanem zwiedzania tzw.krajów trzeciego świata i robi to regularnie od kilku lat 3 razy w roku.

Aleksander Ropielewski

Wirusowe zapalenie wątroby może powodować uszkodzenie wątroby i doprowadzić do jej niewydolności, ponadto zwiększa ryzyko rozwoju raka wątrobowokomórkowego. W opisanej sytuacji niezbędny jest kontakt z hepatologiem lub lekarzem chorób zakaźnych.