Podwyższone wartości w ciąży

Witam serdecznie, jestem w 19 tygodniu ciąży i mam podwyższone leukocyty o 0,70 wartości oraz neutrocyty o 0,60 wartości. Co to może oznaczać, czy to jest normalne? Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Umiarkowana leukocytoza (wzrost poziomu leukocytów) i neutrofilia (wzrost poziomu granulocytów obojętnochłonnych) może fizjologicznie występować w ciąży. Wskazane byłoby okresowe oznaczenie morfologii krwi (przynajmniej jeden raz na trymestr) w celu monitorowania tych wskaźników.