Podwyższone wyniki ALAT i ASPAT u 29-latka

witam. Mam 29 lat jestem mężczyzną mam pytanie ponieważ odebrałem wyniki krwi m.in badanie alat(49) i aspat(63) które są podwyższone dodam ze dwa tygonie wszcześniej oba wyniki były nieznacznie tj 8-9 oczek podwyższone, miałem robione usg jamy brzusznej bez zmian. Muszę dodać że nie odczuwam bólu jak i innych objawów poza tym że czasami stolce są trochę jaśniejsze i bardziej lużne ale częstotliwość jest ok. Dodam że przyjmuje Deprexolet. Moje pytanie co to może oznaczać jakie badania warto wykonać

Magdalena StusiĹska

Lek który pan przyjmuje może mieć negatywny wpływ na wątrobę- należy monitorować parametry ALAT i ASPAT co dwa tygodnie, jeśli nie przestaną wzrastać- koniecznie skonsultować się z lekarzem. Proszę pamiętać, że nie wolno gwałtownie odstawić leku, dlatego konsultacja z lekarzem w przypadku braku poprawy jest konieczna.