Podwyższony czas kaolinowo-kefalinowy i INR w normie

Witam. Od jakiegos czasu mam nieco podwyższony czas kaolinowo-kefalinowy utrzymuje się w granicach 39.9 - 50 sek. Jednak INR jest w normie. Czy powinnam zglosic sie z tym do lekarza czy zbagatelizowac nieco wyższy wynik,gdyz nie jest to nic groźnego?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, podwyższony czas APTT może świadczyć o niedoborze witaminy K, niedoborze czynników krzepnięcia, być efektem przyjmowanych leków.
W opisywanym przypadku czas APTT waha się w górnym zakresie normy i powyżej, nie jest to stan zagrożenia życia, jednak dla pewności zalecałbym kontakt z hematologiem i wyjaśnienie przyczyn nieprawidłowego wyniku.