Podwyższony pomiar ciśnienia

Witam.Od ok 2 tygodni zaczęło dokuczać mi ciśnienie mianowicie tylko góra jest podwyższona jest np.165/70 lub 157/65.w razie wysokiego ciśnienia górnego dostałam lek o nazie Captopril 12,5mg.gdy mam ciśnienie żle się czuję, usisk w klatce.miałam robione ekg -wyszło dobrze i badania z krwi sód,potas,tsh,glukoza i kreatynina to też w normie tylko w morfologi mam za dużo rbc 5,37 na norma do 5,00 i obnizone mcv 74,9 oraz mch 25,1.oraz mocz w osadzie bakterie nieliczne,nabłonki płaskie.co to może oz

Lek. Tomasz Budlewski

Sadzę, że konieczne jest włączenie odpowiedniego leczenia. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można włączyć odpowiednie leczenie a nie tylko doraźnie, oczywiście są to trochę inne leki niż sam captopril. Być może po badaniu lekarz zadecyduje o założeniu aparatu do 24- godzinnego monitorowania ciśnienia tętniczego.