Podwyższony poziom ASO i paciorkowiec w wymazie z gardła

witam serdecznie nipoi mnie jedna rzecz a mianowicxie moje wyniki badac mam podwyzszone aso 540 i ob 50 dwa dni wczesnije mialam crp 24 a ob 8.dodam ze mialm tez wymaz z gardla i wykryto paciorkowca typowego przy anginie. wczesniej chorowalam ale objawy ustaly. dostalam znowu antybiotyk sumamed na trzy dni bo na tamte paciorkowiec byl wrazliwy.Prosze o pomoc :( boje sie zeby nie bylo zadnych powiklan po anginie

Lek. Tomasz Budlewski

Przy stosowaniu antybiotyków powikłania są raczej mało prawdopodobne. Proponuje udać się do lekarza prowadzącego leczenie. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.