Podwyższony poziom bazofili

Dzień dobry! Robiłam ostatnio morfologię i wyszły mi podwyższone bazofile - 2% przy normie 0-1. We wrześniu miałam podobną sytuację, tylko że wtedy wynosiły 2,2%. Czytałam, że może to być spowodowane alergią, a ja jestem uczulona na kurz, roztocza, pyłki itp. Leczę się też na Hashimoto. Czy takie wyniki mogą być normalne w moim przypadku? Czy powinnam zgłosić się do jakiegoś lekarza? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Należy poznać jaki jest wynik liczbowy bazofili i innych krwinek białych, aby móc określić wyniki. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego.