Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podwyższony poziom glukozy u 23-latki

Witam Ostatnio robiłam badania krwi morfologia jest ok tylko glukoza jest podwyższona wynosi 111,72 mg/dl czym mogę zmniejszyć podwyższoną glukozę proszę o odpowiedz i pozdrawiam.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Niebezpieczeństwo stosowania pomp insulinowych

Cierpisz na cukrzycę? Koniecznie obejrzyj ten film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta. Dowiedz się, czy stosowanie pomp insulinowych może być niebezpieczne.

Przede wszystkim badania należy powtórzyć. Prawidłowe stężenie glukozy we krwi znajduje się w zakresie 70-90 mg/dl. Względnie wysokie wartości mogą wynikać z błędnego przygotowania się do badania. Pomiar glukozy we krwi powinien odbywać się przede wszystkim na czczo (co najmniej 8-12 h od ostatniego posiłku), po przespanej nocy, bez wykonywania nadmiernego wysiłku fizycznego dzień przed badaniem. Wyniki poziomu glukozy we krwi mogą być również uwarunkowane poziomem stresu, gdyż osoby poddane czynnikom stresogennym charakteryzują się podwyższonym stężeniem glukozy we krwi. Zaleca się powtórne wykonanie badania pomiaru glukozy na czczo oraz pomiaru glikemii przygodnej. Jeżeli wyniki badań ponownie wykażą nieprawidłowe wartości należy zgłosić się do lekarza w celu przeprowadzenia dalszej diagnostyki.

Dietetyk. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy