Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podwyższona glukoza we krwi żylnej

Witam, o czym świadczy poziom glukozy we krwi żylnej 110 mg/dl (3 miesiące temu 112 mg/dl) u 49-letniego mężczyzny w przypadku gdy dzisiejszy test obciążenia glukozą 75 mg wypadł pomyślnie, tzn po 1h - 127 mg/dl a po 2h - 125 mg/dl. Cholesterol i trójglicerydy w normie.
ponad rok temu

Rodzaje insuliny

Insulina jest to hormon wytwarzany przez trzustkę. Jeśli jej produkcja jest zaburzona, wówczas możemy mówić o cukrzycy. Czy wiesz, jakie występują rodzaje insuliny?

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Stan w którym poziom glikemii na czczo jest podwyższony a wynik obciążenia glukozą mieści się w granicach normy nazywamy nieprawidłową glikemią na czczo. Jest to stan silnie predysponujący do wystąpienia cukrzycy. Ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 wśród osób z nieprawidłową glikemią na czczo wynosi około 40% w ciągu 5 - 10 lat. Konieczna jest zmiana stylu życia oraz odpowiednia dieta. Należy również okresowo kontrolować poziom glikemii. Warto również udać się na wizytę do specjalisty diabetologa.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Witam, takie wyniki to ewidentny sygnał ze strony Pana organizmu, że jest swoista 'gotowość" i predyspozycja do rozwinięcia cukrzycy typu 2. Proponuję przeanalizować wspólnie z dietetykiem Pana sposób żywienia, by wyeliminować z diety ewentualne składniki diety, które mogą predysponować do wzrostu stężenia cukru we krwi.
Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl

Dietetyk, absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy