Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przyszłość pomp insulinowych

Jesteś cukrzykiem i stosujesz pompę insulinową? Czy wiesz, jaka jest przyszłość tych urządzeń? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Wygląda na to, że ma Pani nieprawidłową glikemię na czczo (stan przedcukrzycowy). Poziom glukozy na czczo (min. 8 h od ostatniego posiłku) we krwi żylnej nie powinien przekraczać 99 mg/dl. Proszę wykonać doustny test obciążenia 75 g glukozy i zgłosić się do lekarza z wynikiem. Jeśli u Pani w rodzinie występowała cukrzyca, ryzyko jej wystąpienia u Pani jest większe. Dobrze, że nieprawidłowy poziom glikemii wyłapała Pani na tak wczesnym etapie. Jeśli jest Pani osobą otyła lub z nadwagą warto dodatkowo zadbać o prawidłową masę ciała, właściwą zdrową dietę i regularny wysiłek fizyczny.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0

Witam, warto już dokładniej przyjrzeć się swoim nawykom żywieniowym, by doprowadzić do normalizacji wartości glikemii.

Serdecznie pozdrawiam, a w celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Dietetyk, absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy