Badanie glukozy na czczo i po 2 godzinach od posiłku

W badaniu na czczo pozim glukozy 118,6,2 godz.po jedzeniu 99,3.po wykonaniu powtórnych badań 115,22 po 2 godz.i glukozie 107.86 o czym to swiadczy?konieczna wizyta u specjalisty?Barbara

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, ma Pani podwyższone stężenie glukozy we krwi na czczo. Jest to tzw. nieprawidłowa glikemia na czczo, zaliczana do stanów przedcukrzycowych. Proszę zacząć stosować dietę zbilansowaną, z ograniczeniem tłustych potraw i cukrów prostych,istotna jest systematyczna aktywność fizyczna. Proszę skontrolować glikemię na czczo po kilku tygodniach stosowania diety i ćwiczeń. Pozdrawiam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, ma Pani podwyższone stężenie glukozy we krwi na czczo. Jest to tzw. nieprawidłowa glikemia na czczo, zaliczana do stanów przedcukrzycowych. Proszę zacząć stosować dietę zbilansowaną, z ograniczeniem tłustych potraw i cukrów prostych,istotna jest systematyczna aktywność fizyczna. Proszę skontrolować glikemię na czczo po kilku tygodniach stosowania diety i ćwiczeń. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Witam serdecznie, co do stwierdzenia nieprawidłowości w poziomie cukry należy przeprowadzić badania z krwi żylnej. Jest to jedyny sposób aby ocenić występowanie cukrzycy. Proponuję udanie się do lekarza rodzinnego, który powinien zlecić takie badania. Pozdrawiam