Poziomy glukozy a cukrzyca u 38-latka

Czy to cukrzyca? Może kila zdań o mnie, meżczyzna w sile wieku 38l w bardzo dobrej kondycji fizycznej i z dobrym wskaźnikiem BMI=23 ,dbam o kondycję.Problem pojawił się 2 m-ce temu, gdy , mój poziom glukozy wyniósł 108mg/Dl , badanie kolejne w odstępstwie 7 dni -106mg/Dl ,po 1mc -111mg/dl.Test obciążenia glukozą 75g – wynik po 1h -115mg/Dl po 2h – 106 Czy to stan przed cukrzycą? Lekarz Medycyny Pracy,nie da mi pozytywnego orzecznictwa-co robić?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Panie, Pańskie wyniki wskazują na obecność nieprawidłowej glikemii na czczo, stanu zaliczanego do stanów przedcukrzycowych.Stan ten nie wpływa na Pańską zdolność do pracy. W celu obniżenia glikemii proszę stosować zbilansowaną dietę z ograniczeniem tłuszczy oraz systematyczna aktywność fizyczną. Pozdrawiam.