Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prawidłowość badań OGTT

Witam, chciałam dowiedzieć się czy badania OGTT 75g są prawidłowe? Na czczo wynosił 105 mg/dl, po 1godz. 180mg/dl, po2godz. 143mg/dl. Proszę o interpretację. Dziękuję.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Opalanie a cukrzyca

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może się opalać? Jak promieniowanie słoneczne wpływa na tę chorobę? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o zależności między opalaniem a cukrzycą.

Dzień dobry,

Wyniki badań wskazują na stan przedcukrzycowy. Ma Pani nieprawidłową glikemię na czczo i nieprawidłową tolerancję glukozy. Jeśli ma Pani nadwagę lub jest Pani otyła, potrzebna jest normalizacja masy ciała. Jeśli jest Pani szczupłą osobą i ma Pani w rodzinie osoby z cukrzycą typu 1, warto na wszelki wypadek wykonać oznaczenie poziomu przeciwciał antyGAD. Najlepszym rozwiązaniem będziena pewno wizyta u lekarza, który po zbadaniu Pani i dokładnym zebraniu wywiadu zaleci Pani najlepsze postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy