Wynik OGTT 34-letniej osoby do analizy

Witam, Mam prośbę o interpretację wyników OGTT (75g): - glikemia na czczo: 95mg/dl (wartości referencyjne: <105) - glikemia po 2h: 107mg/dl (wartości referencyjne: <140) - isulina po 2h: 75,5 mU/L Widzę, że glukoza jest w normie, natomiast interesuje mnie czy wynik insuliny po 2 godz. jest w normie. Z góry dziekuje za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania jaki poziom insuliny występował na początku testu ciężko jest ocenić jego wartość na końcu testu. Prawdopodobnie wynik jest prawidłowy.