Podwyższony poziom hormonu nadnerczy

Byłam ostatnio na badaniach hormonalnych bo podejrzewano u mnie problemy z tarczycą (bóle głowy, nerwowość, tachykardia napadowa). Okazało się, że z nią jest wszystko ok, natomiast wykryto mięśniaka podsurow. macicy i podwyższony poziom DHEA-S (440). WSZYSTKIE pozostałe hormony płciowe w normie. Wiem tylko, że ten hormon produkują nadnercza. Jaka może być przyczyna jego podwyższenia? Jakie może to sygnalizować choroby? Czy należy pilnie rozpocząć dalszą diagnostykę u endokrynologa? Mam 23 lata

Należy zmniejszyć poziom stresu - wydzielanie tej substancji jest odpowiedzią organizmu na nadmierny stres. Higieniczny tryb życia, regularne posiłki, witaminy, gimnastyka i 8 godzin snu to podstawa.