Podwyższony poziom leukocytów w ciąży

Witam, jestem w 18tyg.ciąży. Moje wyniki to: Leukocyty:2-4 wpw inne:flora bakteryjna obfity, śluz obfity; WBC: 16,41tys. Lekarz przepisał saszetkę Monural 3g i Macmiror Complex 500-to silne antybiotyki. Lekarz rodzinny (i inni) odradzili. Leczę się rumiankiem i żurawiną i najpierw chcę zrobić badanie CRP,które dokładnie wskaże powód podwyższonych leukocytów i pozwoli wdrożyć leczenie. Proszę o poradę. Badanie planuję zrobić za ok 2 tyg. ponieważ robiłam tydzień temu.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna pani, leki zostały przepisane na zakażenie układu moczowego. Preparaty mogą być stosowane w ciąży jedynie wówczas, gdy w opinii lekarza jest to zdecydowanie konieczne. Tylko lekarz może ocenić stosunek ryzyka do korzyści w Pani przypadku. Proszę skonsultować się z lekarzem zlecającym leczenie, który w sytuacji braku Pani zgody na leczenie tymi preparatami zleci inne. Pozdrawiam.