Podwyższony poziom płytek krwi i czerwonych krwinek a stosowanie preparatu Mega krzem i wit. B2

Witam serdecznie robiłem wyniki i mam za dużo płytek krwi a dokładnie Mpv 13.6 Ode 19.2 P Lcr 54.4 Oraz podwyższone dwa czynniki czerwonych krwinek Krwinki czerwone 5.64 Mchc 36.5 Rozmaz niestety automatyczny. Granulocyty Podzielone 56% Kwasochlonne 1% Limfocyty 42% Inne Monocyty 1% OB 8 z czego mogą być tak duże płytki krwi i podwyższone krwinki.Od miesięca biorę wit B2 i preparat Mega Krzem.Czy od tego możebyc problem ?? Hemoglobina 17.7
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, wobec prawidłowej ilości płytek krwi (PLT) pozostałe parametry nie mają znaczącej wartości diagnostycznej. Warto porównać wynik badania z badaniami z przeszłości. Nieznacznie podwyższona ilość krwinek czerwonych nie świadczy o chorobie, może wynikać z niewielkiego odwodnienia (jeżeli badanie było wykonywane na czczo), zwłaszcza, że poziom hemoglobiny również znajduje się blisko górnej granicy normy.
Wpływ stosowanych preparatów na wyniki morfologii jest raczej niewielki. Dla pewności można powtórzyć badanie za ok. miesiąc.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy