Podwyższony poziom progesteronu a nieregularne miesiączki

Witam, niedawno miałam wizytę u ginekologa w sprawie podwyższonego testosteronu. Wyjaśniło się wszystko, mój wzrost wagi, nadmierne owłosienie i bardzo nieregularne miesiączki. Niestety z powodu leczenia się na zespół zespoł raynauda i przyjmowanych leków nie mogę zacząć leczenia antykoncepcją. Źle czuje się w swoim ciele a nieregularne miesiączki przysparzają mi stresu. Czy jest jakiś sposób na obniżenie testosteronu albo przywróceniu mojej wagi i cyklu miesiączkowego?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli nie może Pani stosować leczenia hormonalnego ani inhibitorów testosteronu to nie ma innych metod leczenia podwyższonego poziomu testosteronu (zakłądając, że nie wynika on z produkcji przez guza, którego można usunąć). WIęcej mógłbym powiedzieć po analizie badań. Sugeruję kontakt z endokrynologiem.