Nadmierne owłosienie i nieregularne miesiączki u 18-letniej osoby

Mam 18 lat zawsze miałam nieregularne miesiączki jednak od ostatniej minęło już ponad 2 miesiące. Kiedy powinnam zacząć się martwić. Do tego mam też nadmierne owłosienie w miejscach w których kobiety nie mają włosów. Czy powinnam pójść do lekarza. Mam jeszcze pytanie po jakim czasie brak miesiączki u kobiety która ma nieregularne cykle powinien niepokoić?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę pójść do ginekologa. U młodych kobiet często początkowo miesiączki są nieregularne, ale aż taki odstęp lepiej skonsultować ze specjalista. Co do owłosienia można ten problem poruszyć z ginekologiem bądź udać sie do endokrynologa