Nadmierne owłosienie na różnych częściach ciała u 18-latki

Dzien dobry. Jestem kobieta i mam 18 lat. Od pewnego czasu wyrastają mi włosy w dziwnych miejscach, mianowicie na twarzy( broda) , miedzy posladkami. Pojedyncze wlosy na plecach. Co to moze oznaczac?

Dzień dobry Pani,

przede wszystkim proszę zwrócić uwagę, czy kobiety w Pani rodzinie mają podobny charakter owłosienia - mama, siostra, babcia itd. Cecha ta może być dziedziczona. Jeśli będzie Pani jedyną osobą z taką tendencją do lokalizowania się owłosienia, warto oznaczyć stężenie hormonów płciowych podczas badania krwi, ponieważ jest to najprostsze rozwiązanie na początek ewentualnej diagnostyki problemu nadmiernego owłosienia.

Pozdrawiam,
ES