Nieregularne miesiączki i nadmierne owłosienie oraz wyniki badań hormonalnych

Z powodu nieregularnych miesiączek i występowania owłosienia w nienaturalnych dla kobiet miejscach zdecydowałam się na wizytę u endokrynologa. Z badań wyszło: USG jajników-nie wykryto nic podejrzanego; badania hormonalne: TSH 6,28 mikrolU/ml, FSH 5,6 U/l, LH 5,6 mlU/ml, prolaktyna 676 mikroU/ml, testosteron 0,43 ng/ml, androstendion 4,7 ng/ml. TSH, androstendion i prolaktyna zaznaczone jako podwyższone. Na wizytę muszę długo czekać, czy mam powody do niepokoju?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. a jakie są dokładnie objawy? proponuję wykonac dodatkowo ft3 i ft4.