Nieregularne miesiączki i wyniki badań hormonalnych

Witam, mam 48 lat , nieregularne miesiączki od 2 lat, ostatnia 3 miesiące temu. Wyniki krwi to: prolaktyna 9,85 ng/ml, FSH 20,50 mlU/ml, LH 22,28mlU/ml, Estradiol 176 ph,06 testosteron 49,45 ng/ml. Bardzo proszę o interpretację wyników czy jest to menopauza i czy jest możliwe zajście w ciążę? Z góry dziękuję.Beata P z Lublina

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wynik prolaktyny jest prawidłowy. Wynik FSH i LH może wskazywać na menopauzę. Proszę dać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który oceni wyniki badań w oparciu o obraz kliniczny.