Wynik badań hormonalnych, trądzik, nieregularne miesiączki i nadmierne owłosienie

Witam. Zacznę od tego, że od 12 roku życia męczę się z trądzikiem. Od kilku lat również z nadmiernym owłosieniem oraz nieregularnymi cyklami miesiączkowymi ( raz na 2,5/3 miesiace) Aktualnie mam 18 lat i zdecydowalam sie pojsc do endokrynologa ginekologa, który zlecił mi badania hormonów. Dziś odebrałam wyniku. Przedstawiają się następująco : testosteron 0,49ng/ml, DHEA-s 455,7 ug/dl, PRL 26,37 ng/ml, progesteron 1,5 i najbardziej niepokojący mnie wynik androstendion >10. Co może byc przyczyną?

Wyniki badań hormonalnych trzeba oceniać wiedząc w jakiej fazie cyklu te badania były wykonane. Proszę zgłosić się do lekarza , ktory kierował Panią na badania.