Podwyższony poziom prolaktyny a trądzik na plecach i brodzie

witam. Mam 23 lata. Wynik prolaktyny na czczo 26,72 a po obciążeniu 232,50, czyli wyższy 8,7 razy wyższy. Od około 6/7 zmagam się z silnym trądzikiem na plecach i brodzie. Dekolt minimalnie. ( Żaden dermatolog nie potrafił pomóc.). Miesiączki dość nieregularne. Czy może mieć to związek z prolaktyną? Przyznam że wynik robiłam właśnie ze względu na trądzik. Jest bardzo uporczywy, bolesny i obejmuje też ramiona. Co Pan radzi w takiej sytuacji?

W przypadku przewlekłego trądziku i takich wyników prolaktyny rozważam leczenie retinoidami i jeśli jest wskazanie regulowanie poziomu prolaktyny to endokrynolog podejmuje decyzje
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska