Pogłębienie fizjologiczne krzywizny lędźwiowo-krzyżowej w pozycji badania
Witam! Neurolog przepisał mi środki przeciwbólowe (Melobax) i wysłał mnie na RM. Proszę o wyjaśnienie opisu poniżej RM i jakie ewentualnie leczenie byłoby zastosowane w moim przypadku. Pogłębienie fizjologiczne krzywizny ledźwiowo-krzyżowej w pozycji badania. Cechy dehydratacji uwypuklenie krążka L/L5 powoduje kompresję worka opony twardej. Zwyrodnienie zmiany w stawie międzywyrostkowym L5/S1 po stronie prawej. Dziękuję. Ewa l.35

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam!
Szanowna Pani, opis badania rezonansu, że Pani dolegliwości są wynikiem choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Uwypuklone jądro miażdżyste krążka międzykręgowego uciska na worek oponowy, w którym znajdują się korzenie nerwowe, stąd dolegliwości bólowe, drętwienie pleców i kończyn dolnych. Powinna Pani podjąć rehabilitację ( szczególnie polecane pływanie i sporty w odciążeniu) oraz kontynuować leczenie przeciwbólowe. Z wynikiem badania proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego który zleci odpowiednie postępowanie terapeutyczne. Pozdrawiam.