Pogłębiona lordoza kręgosłupa a odpowiednie działania

Proszę mi powiedziec co to oznacza.Kręgosłup l-s o pogłębionej lordowie.nieco,esowato wygięty i zrotowany w osi długiej. Krążki m-k l-1 l4 l5 -sl obniżone .Zmiany zwyrodnieniowe pod postacją sklerotyzacji w stawach międzykręgowych. Luk kręgu SL niezrosnięty (wada rozwojowa)

Witam,
pogłębiona lordoza i esowate wygięcie- lordoza to fizjologiczna krzywizna kręgosłupa w Pani przypadku trochę powiększona , esowate wygięcie wskazuje na obecność skoliozy (prawdopodobnie z dzieciństwa). Należy ćwiczyć głównie mięśnie brzucha :prosty i skośne po to aby zmniejszyć bądź zapobiec dolegliwościom bólowym.
Pozdrawiam