Pogłębiona lordoza lędźwiowa w dolnym odcinku

pogłębiona lordoza lędzwiowa w dolnym odcinku z poziomym ustawieniem k.krzyżowej i minimalnym zmykiem tylnym L5 wzg S1.niewielka okrężna pjm L5-S1,L4-L5,L3-L4 zwęża minimalnie kanał kręgowy i otwory międzykręgowe L5,L4,L3 po obu stronach nie powodując kontaktu st.uk.nerwowego.Kanał kręgowy,pozostałe otwory międzykręgowe prawidłoweStożek rdzenia ogon koński struktura kostna prawidłowe

Aleksander Ropielewski

Opis badania opisuje zmiany, które mogą być przyczyną dolegliwości bólowych i zaburzeń czucia kończyn dolnych oraz funkcji pęcherza i odbytnicy. W pierwszej kolejności pomóc powinna fizjoterapia ponieważ zmiany nie wydają się być mocno zaawansowane. Ostateczną decyzję można podjąć po ocenie badania obrazowego.