Pogorszenie się wady wzroku u nastolatki

Witam mam wrodzoną wadę wzroku od 15 roku życia noszę okulary jestem krótkowidzem, niepokoi mnie to że mój wzrok ciągle się pogarsza obecnie zaczynam mieć problemy nawet z widzeniem z bliska obraz rozdwaja mi się np. litery. Czy jest coś co hamowałoby rozwój wrodzonej wady wzroku ? czy wrodzoną wadę wzroku da się cofnąć ? co zrobić żeby się nie pogarszała ? obecnie mam 18 lat , proszę o pomoc.

Witam. Nie ma metody na hamowanie krótkowzroczności. Przestanie się Pani pogarszać,jak Pani przestanie rosnąć,czyli na dniach oraz jeżeli nie będzie Pani studiować/pracować 8 godz. przy komputerze.Wady nie da się cofnąć,nalezy unikać dzwigania ciężarów i chodzić co 6 m-cy do okulisty, najlepiej tego samego. Rozumiem, ze ma Pani dużą wadę ok. 18-20 Dptr. Taka wada wymaga naprawdę systematycznych kontroli. Pozdrawiam