Pogorszenie stanu skóry po zastosowaniu antybiotyku Damelium

Witam, od 5 tygodni zażywam antybiotyk na trądzik Damelium. Nie zauważyłem żadnej poprawy, wydaje mi się nawet, że stan mojej skóry się pogorszył. Pojawiło się więcej wyprysków. Miejscowo stosuję na przemian Klindacin T, Duac i Acnelec. Czy powinienem zmienić antybiotyk?

To normalne ,że w pierwszej fazie leczenia po zastosowaniu leku skóra zaczyna się oczyszczać i chwilowo wygląda gorzej, oczyszcza się. Czy do stosowanych preparatów zastosowano leczenie peelingami medycznymi?