Pogrubiały rysunek okołooskrzelowy odwnękowo w dolnym polu płuca prawego i lewego
Proszę o interpretacje badania RTG klatki piersiowej t.-a. Pogrubiały rysunek okołooskrzelowy odwnękowo w dolnym polu płuca prawego i lewego. wnęki nie poszerzone. Serce nie powiększone. Krążenie małe prawidłowe. Kąty przeponowo-opłucne wolne.

MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania
Witam, interpretacja zdjęcia zależy od stanu klinicznego. Nie można postawić diagnozy wyłącznie na podstawie samego zdjęcia. Najbardziej prawdopodobna jest infekcja, ale u osób starczych bez oznak klinicznych toczącego się procesu zapalnego wskazane jest wykluczenie choroby nowotworowej.