Pogrubienie twarzy po Metypred

Witam czy jesli biore metypred 4mg (2 tyg po 2 tabletki) i 2 tyg po 1 tabletce moge przytyc? wydaje mi sie ze mam grubsza twarz, spuchnieta oraz brzuch napecznialy. Czy to od tego sterydu? Odlozyc to?

Matko Boska:) Proszę nie zadawać takich pytań na forum przez internet. Z takimi problemami chodzi się do lekarza!
Oczywiście - zwiększona obrzękowość, wahania wagi, problemy gastryczne - to min skutki uboczne stosowania Metypred'u.
Z poważaniem

Dzień dobry,

Myślę, że najrozsądniej byłoby spotkać się z lekarzem prowadzącym i z nim skonsultować tę kwestię.

Pozdrawiam