Pojawiająca się opryszczka po pettingu z kobietą

Witam. Od jakiegoś czasu zabawiamy się z dziewczyną. Całujemy, pieścimy, uprawiamy seks oralny, ale póki co tylko ja jej. Od pewnego czasu ona zauważyła że dzień - dwa dni po naszych wspólnych igraszkach dostaje opryszczki na ustach. Zastanawiamy się czy może to być kwestia tego, że najpierw robię jej dobrze ustami a potem ją całuje. Wcześniej gdy jeszcze się tak nie zabawialiśmy nie było tego problemu. Dodam jeszcze że ja u siebie nie zauważyłem podobnych objawów. Jak sobie radzić?

Lek. Tomasz Budlewski

Wirus opryszczki jest bardzo "popularny" tzn ma go bardzo wiele osób. Czy ta opryszczka występowałą już wcześniej czy pojawiła się po raz pierwszy po seksie? Ogólnie proszę bardzo uważać, mając zmiany na ustach można je przenieść na narządy płciowe i wtedy sprwajest bardziej poważna... Można iść do lekarza i poprosić o kurację Heviranem, ale leczenie opryszczki ogólnie jest mało skuteczne...