Pojawienie się ran na palcach u stóp a badanie glukozy we krwi

Witam Kobieta mam 27 lat,na moich stopach (palcach u stóp) zrobiły się jakieś rany,wcale nie chcą się goić. Powstały po dość mocnym wysiłku po siłowni,nie wyglądają jak odciski.Kilka miesięcy temu zdiagnozowano u mnie Zesp.Policystycznych jajników.Wiem,że to ma związek z cukrem,dlatego ze względu na stopy postanowiłam wykonać badanie w labolatorium.Glukoza we krwi na czczo wyszła mi 112 mg/dL.Czy moja stopa też powiązana jest z cukrem?

Cały organizm jest, dzięki naczyniom krwionośnym "powiązany" z poziomem cukru. U Pani poziom glukozy na czczo jest za wysoki. Stąd mogą się brać trudności w gojeniu ran. Musi Pani zasięgnąć opinii diabetologa lub internisty. Zapewne wymaga Pani dalszej diagnostyki w kierunku cukrzycy. Proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza.