Pojedyncze komórki pochodzące z rozrostu nowotworowego w badaniu tarczycy

BAC20\L tarczyca płat lewy badanie wykonano pod kontrolą usg w punkcie wskazanym przez endokrynologa-płat lewy-obraz mikroskopowy odpowiada zmianie typu-zmiana łagodna-wole guzkowe.20\P1tarczyca płat prawy-obraz mikroskopowy odpowiada zmianie typu-zmiana łagodna-wole guzkowe koloidowe.20\P2gł tarczyca płat prawy,w punkcie wskazanym przez endokrynologa-płat prawy-w zaaspirowanym materiale pojedyńcze komórki pochodzące prwadopodobnie z rozrostu nowotworowego.TSH0.3500-4.9400.Proszęoszybkąodpowiedź

W płacie prawym tarczycy występuje guz zapewne o podłożu nowotworowym. Na podstawie wyniku samej biopsji (zbyt mało materiału do badania) trudno określić histopatologowi jaki to nowotwór. Z wynikiem biopsji pilnie trzeba udać się do lekarza kierujące na to badanie (zapewne endokrynologa). On na pewno wyda skierowanie do oddziału chirurgicznego celem leczenia operacyjnego (wycięcie tarczycy z następowym badaniem histopatologicznym). Dalsze postępowanie będzie uzależnione od rodzaju nowotworu, jego zasięgu oraz stanu pobliskich węzłów chłonnych. Dalszym leczeniem zajmie się endokrynolog i/lub onkolog.