Pojedyncze skurcze mięśni gładkich a ciąża

Witam, Mam 18 lat. Ponad miesiąc temu tzn. ok. połowy września uprawiałam seks analny z chłopakiem. Mimo wszystko obawiałam się zajścia w ciążę. Udałam się więc do ginekologa po tabletkę 72 po. Wzięłam ją w drugiej dobie po zajściu. Miesiączkę (tak myślę...) dostałam 4 dni niż planowana. Krwawienie nie było obfite i trwało 3 dni. Pierwszego dnia miesiączki (27 września) zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Od tego czasu czasami łapią mnie pojedyncze skurcze mięśni gładkich, dziwnie się czuję. Czy to ciążą czy po prostu zwykła reakcja na tabletki antykoncepcyjne, których wcześniej nie brałam?

Redakcja abcZdrowie

Mam watpiwości, czy nie pomyliła Pani krwawienia po zastosowaniu leku z miesiączką. Nie rozumiem, co oznaczają takie objawy jak skurcze mięśni gładkich i dziwne samopoczucie. Proponuję wykonanie testu ciążowego, w przypadku braku miesiączki po zakończeniu przyjmowania aktualnego opakowania.